Przejdź do treści
Dołącz do nas 
Polski Związek Niewidomych
Okręg Kujawsko-Pomorski
12 lipca 2020,
Jana, Pameli, Weroniki
« wstecz
A+ | A- | reset   kontrast | wyłącz obrazki
RAZEM TWORZYMY HISTORIĘ - RELACJA komentarze [0]
9 maja odbyło się kolejne, comiesięczne spotkanie Okręgowego Klubu Aktywności Twórczej i Kulturalnej „OKATiK". Tym razem było to spotkanie zatytułowane „Razem tworzymy historię" i odbyło się ono w Okręgowym Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego, ponieważ związane było z jubileuszem 90-lecia istnienia tego Muzeum. Przedstawicielki naszego Klubu, panie Zofia i Krystyna Krzemkowskie odpowiedziały na apel Muzeum „Historia bydgoszczan - historia Muzeum" i przekazały swoje pamiątki rodzinne do zbiorów muzealnych. Pani Zofia opracowała również pismem punktowym (systemem brajla) swoje „Bydgoskie wspomnienia z lat 1948-2012", które nasza sekcja literacka opracowała w formie broszury (czarnodrukowej) w ramach serii „Bibliotek OKATiK-a". Była to świetna okazja do zorganizowania wspólnego spotkania.
Starszy kustosz Muzeum, kierownik Działu Historycznego - pani Danuta Sójkowska bardzo ciekawie wprowadziła nas w historię powstawania i rozwoju Okręgowego Muzeum w Bydgoszczy, co bardzo zaciekawiło uczestników spotkania i sprawiło niezapomniane wrażenie. Przedstawiciel Działu Edukacji i Promocji - Mateusz Soliński, zapoznał nas całą ofertą edukacyjną proponowaną przez wszystkie działy muzealne i pani Zofia Krzemkowska zaprezentowała swoje wspomnienia, dzieląc się swoimi wrażeniami związanymi z ich przygotowaniem i opracowaniem. Wszyscy uczestnicy spotkania dostali pamiątkowe wydawnictwo przygotowane przez ZW „Skonpres" i folderki informacyjne Muzeum. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób, nie tylko z Bydgoszczy, ale również z Inowrocławia, Nakła, Świecia, Koronowa, Żnina i Barcina.
Członkowie Klubu „OKATiK" spotkanie zakończyli przy kawie i ciastku, dowiadując się o kolejnych propozycjach programowych Klubu.
Serdeczne podziękowanie kierujemy dla Dyrekcji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego i całego zespołu pracowniczego, który tak gościnnie i serdecznie przyjął nas w swoich progach.
Helena Skonieczka

Krótka fotogaleria znajduje się na naszym facebookowym fanpage'u
www.facebook.com/PZNOKP
Dodał: PZN kuj-pom, dnia 10.05.2013, 21:39
[skomentuj] [wróć do newsów]


PsNews::info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by PsNews
Polski Związek Niewidomych - Okręg Kujawsko-Pomorski © 2009 - PC-Expert