Przejdź do treści
Dołącz do nas 
Polski Związek Niewidomych
Okręg Kujawsko-Pomorski
13 lipca 2020,
Irwina, Margarety, Sary
« wstecz
A+ | A- | reset   kontrast | wyłącz obrazki
WSZYSCY RAZEM 2013 komentarze [0]
Informujemy, że Okręg Kujawsko-Pomorski Polskiego Związku Niewidomych realizuje zadanie pn „ Wszyscy razem 2013”.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji
Województwa Kujawsko-Pomorskiego
zgodnie z umową z dn. 29 IV 2013 r. nr: SP-II.614.4.21.616.6.2013

• Dla 20 dzieci niewidomych i słabo widzących w wieku od 0 do 7 lat w ramach tego zadania realizujemy działanie pn. „ Pokażmy świat”. Po wstępnej, wspólnej z rodzicem ocenie potrzeb dziecka prowadzone są indywidualne zajęcia rehabilitacyjne z dziećmi w ich domach rodzinnych. Zajęcia prowadzą specjaliści z zakresu: rehabilitacji wzroku, orientacji przestrzennej, logopedii, tyflopedagogiki, terapii zabawą z elementami dogoterapii.
Zainteresowanych rehabilitacją dzieci niewidomych i słabo widzących w wieku 0-7 lat prosimy o kontakt pod numerem tel. 515 231 017

• Dla 5 osób tracących wzrok, nowo ociemniałych organizujemy w miejscu ich zamieszkania indywidualne szkolenia których, celem jest rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

Zajęcia będą prowadzone przez instruktora który docierać będzie do osoby objętej zadaniem i tam realizowane będą zajęcia w zakresie samodzielnego poruszania się z białą laską oraz przemieszczania się z przewodnikiem-. np. nauka docierania do szkoły, do pracy, do kościoła czy do sklepu. W razie potrzeby szkolenie połączone będzie z nauką czynności dnia codziennego- np. wykonywania podstawowych czynności samoobsługowych technikami bezwzrokowymi-nalewania płynów, sporządzania kanapek, odmierzania leków, sporządzania oznakowań w brajlu itp.
Osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 515-231-030


• Osoby z dysfunkcją wzroku po 65 roku życia (bez opiekunów) zapraszamy do udziału w szkoleniu z zakresu gerontologii- jest to szkolenie.
Celem tego szkolenia jest pomoc rehabilitacyjna - doskonalenie technik samodzielnego wykonywania czynności dnia codziennego oraz poruszania się z przewodnikiem a także wskazanie sposobów na radzenie sobie z problemami wynikającymi z procesu starzenia przy uwzględnieniu specyfiki inwalidztwa wzroku. Ponadto uczestnicy szkoleń poznają dyscypliny sportu dostępne dla niewidomych . Po zajęciach będą mogli przyjemnie i aktywnie spędzić wolny czas podczas prowadzonych specjalnie dla nich przez naszego partnera - Klub Sportowy Niewidomych „Łuczniczka” pokazów i ćwiczeń.
Działaniem zostanie objętych 12 osób i szkolenie to jest finansowane ze środków FIO .
Szkolenie odbędzie się w dniach: 2-5 lipca 2013 – jest już komplet zgłoszeń ale pilnie potrzebujących tej formy wsparcia prosimy o kontakt pod numerem telefonu 515-231-030

Serdecznie zachęcamy do udziału w zadaniu!

Dodał: PZN kuj-pom, dnia 05.06.2013, 09:44
[skomentuj] [wróć do newsów]


PsNews::info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by PsNews
Polski Związek Niewidomych - Okręg Kujawsko-Pomorski © 2009 - PC-Expert