Przejdź do treści
Dołącz do nas 
Polski Związek Niewidomych
Okręg Kujawsko-Pomorski
12 lipca 2020,
Jana, Pameli, Weroniki
« wstecz
A+ | A- | reset   kontrast | wyłącz obrazki
TUWIM.AKTUALNOŚCI - CZYLI 9 SYTUACJI ZGODNYCH ZE STANEM OBECNYM komentarze [0]

to działanie grupy Teatr Wspólny oparte na poezji Juliana Tuwima oraz ćwiczeniach międzynarodowego ruchu artystycznego Fluxus, który znosił granice pomiędzy tradycyjnie pojmowaną sztuką i życiem.
Teatr Wspólny tworzą osoby niedowidzące i niewidome z Klubu „OKATiK”, które po zaprezentowanym w bydgoskiej kawiarni Szpulka spektaklu recytatorskim „Pociąg do Tuwima" (12 września b.r.) zdecydowały się iść dalej. Traktując recytację jako punkt wyjścia, aranżują – tym razem na scenie - sytuacje oparte na własnych pasjach, specyficznym humorze i dystansie do świata.

Premiera spektaklu odbyła się 3 grudnia 2013, podczas uroczystości MDON w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przy blisko dwustu osobowej publiczności zaprezentowano program przyjęty gromkimi brawami. Program wg pomysłu Danuty Milewskiej, która od ponad 10 lat łączy role artysty, kreatywnej kurator, menadżera oraz instruktora terapii ekspresywnych.

Całość spotkania odbyła się w ramach projektu: "Pociąg do Juliana" realizowanego w Roku Juliana Tuwima dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz i Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Koordynatorem projektu była Helena Skonieczka.
Dodał: PZN kuj-pom, dnia 09.12.2013, 08:51
[skomentuj] [wróć do newsów]


PsNews::info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by PsNews
Polski Związek Niewidomych - Okręg Kujawsko-Pomorski © 2009 - PC-Expert