Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
« wstecz
A+ | A- | reset   kontrast | wyłącz obrazki
JOLANTA LEWANDOWSKA MEDALISTKĄ MISTRZOSTW EUROPY komentarze [0]
W dniach 28.05.-03.06.2019 w Zagrzebiu w Chorwacji odbyły się 19 Mistrzostwa Europy IBSA w Kręglach Klasycznych Osób Niewidomych i Słabowidzących.
W zawodach tych uczestniczyły reprezentacje 9 państw: Chorwacji, Czech, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Niemiec, Węgier i Polski.
Polska reprezentacja liczyła 14 osób i zdobyła łącznie 15 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe.

W tych mistrzostwach brała udział Pani Jolanta Lewandowska (Wiceprezes Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Brodnicy oraz zawodniczka i Wiceprezes Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”) z Bartniczki, która od 3 lat z powodzeniem startuje w Mistrzostwach Europy w Kręglach Klasycznych Osób Niewidomych i Słabowidzących reprezentując Polskę i nasz region na arenie międzynarodowej.
Pani Jolanta Lewandowska w Zagrzebiu zdobyła łącznie 3 medale: medal srebrny w drużynie kobiet ( Regina Szczypiorska B1 Morena Iława, Jolanta Lewandowska B2 Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”, Irena Curyło B3 Pogórze Tarnów), medal srebrny w kategorii Mix Tandem B2 wraz ze Stanisławem Stopierzyńskim z klubu Warmia i Mazury Olsztyn oraz brązowy indywidualnie w kategorii B2.
Dla Pani Jolanty Lewandowskiej jest to jak dotychczas największy jej sukces sportowy, gdyż w tym roku została po raz pierwszy indywidualne Mistrzynią Polski w kategorii B2 w kręglach klasycznych.

Prezes Koła Powiatowego PZN w Brodnicy Sławomir Domański.
Dodał: PZN kuj-pom, dnia 18.06.2019, 12:29