Przejdź do treści
Dołącz do nas 
Polski Związek Niewidomych
Okręg Kujawsko-Pomorski
2 czerwca 2023,
Erazma, Marianny, Marzanny
« wstecz
A+ | A- | reset   kontrast | wyłącz obrazki
CUDOWNE MIEJSCE W CENTRUM BYDGOSZCZY - BYLIŚMY TAM komentarze [0]
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to wyspa zieleni w silnie zurbanizowanym centrum miasta. Ponad 600 gatunków drzew i krzewów tworzy doskonałe schronienie przed kurzem, brudem i hałasem, a wypoczynek umilają śpiewające ptaki. Oko cieszą kwitnące byliny, dobrane tak, aby zabarwić każdą chwilę wiosny, lata i jesieni.
Ogród Botaniczny UKW to miejsce szczególne, skrawek zieleni w samym centrum miasta. Otwarty dla mieszkańców miasta i studentów, którzy chętnie korzystają z jego uroków.
Historia Ogrodu sięga roku 1930, kiedy otwarty został jako Szkolny Ogród Botaniczny. Po II wojnie światowej zyskał na powierzchni i znaczeniu, stając się Miejskim Ogrodem Botanicznym.
Ogród Botaniczny – Arboretum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, zajmujący powierzchnię 2,33 ha, zlokalizowany jest w centrum Bydgoszczy pomiędzy ulicami Chodkiewicza, Niemcewicza, Placem Weyssenhoffa i Aleją Powstańców Wielkopolskich. Sąsiaduje bezpośrednio z głównym kompleksem uczelni. Jego współrzędne geograficzne wynoszą: 18°01’ E i 53°08’N. Ogród położony jest na wysokości 46 metrów n.p.m. Na jego terenie znajduje się staw, niewielkie wzgórze dawnego alpinarium, dwa kamienne tunele oraz nieliczne zabudowania

Zaproszenie na letnie spacery w godzinach:
• poniedziałek-piątek — od 8 do 18,
• weekendy i święta — od 10 do 18,
UWAGA: Ze względu na trwające nadal prace budowlane związane z rewitalizacją Ogrodu, część terenu będzie niedostępna, bardzo prosimy nie wchodzić do odgrodzonych stref. Czynne będzie tylko jedno wejście — od ulicy Powstańców Wielkopolskich przy wyjeździe z Uczelni (vis a vis sklepu ogrodniczego).

Dodał: PZN kuj-pom, dnia 09.09.2022, 14:25
[skomentuj] [wróć do newsów]


PsNews::info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by PsNews
Polski Związek Niewidomych - Okręg Kujawsko-Pomorski © 2009 - PC-Expert